KOLOMBO 26. apríla (WebNoviny.sk) – Arcibiskup zo srílanského Kolomba oznámil, že po víkendových bombových útokoch do odvolania rušia nedeľné omše. Malcolm Ranjith sa takto vyjadril v piatok počas tlačovej konferencie v hlavnom meste.
<h2>Vyzval na finančnú podporu</h2>
Okrem iného tiež vyzval na finančnú podporu na pomoc ľuďom, ktorých postihli udalosti z Veľkonočnej nedele, a na rekonštrukcie zničených kostolov.

Srílanské úrady v piatok vyzvali moslimov, aby sa pre obavy z ďalších útokov nezúčastňovali na spoločných modlitbách. V niektorých mešitách sa však modlitby konali, a to pod ochranou bezpečnostných síl.
<h2>Deväť útočníkov vrátane jednej ženy</h2>
Srí Lankou v nedeľu otriasli simultánne útoky na kostoly a hotely, ktoré si podľa najnovších údajov vyžiadali najmenej 253 obetí a stovky zranených. Na masakre sa podieľalo celkovo deväť útočníkov vrátanej jednej ženy.

Podľa austrálskeho premiéra Scotta Morrisona mali militanti väzby na Islamský štát. Teroristická organizácia sa už k útokom prihlásila skôr počas tohto týždňa.

Viac k témam: kresťania, moslimovia, teroristický útok, útok na Srí Lanke
Zdroj: Webnoviny.sk – Arcibiskup z Kolomba dočasne ruší omše na Srí Lanke, odporúčanie dostali aj moslimovia © SITA Všetky práva vyhradené.