DETROIT 30. apríla (WebNoviny.sk) – Ceny niektorých vozidiel automobilky General Motors na americkom trhu v prvom kvartáli stúpli, ale predaj klesol a výsledky firmy za prvý kvartál nenaplnili očakávania.

Automobilka počas januára až marca na trhu Severnej Ameriky predala 775 tis. vozidiel, čo bol pokles z úrovne 827 tis. áut v rovnakom období pred rokom. Zisk General Motors za prvé tri mesiace roka medziročne stúpol na 2,12 mld. USD čiže 1,48 USD na akciu z úrovne 1,03 mld. USD čiže 72 centov na akciu.

Upravený zisk firmy za prvý kvartál bol v sume 1,41 USD na akciu, ale analytici očakávali 1,69 USD na akciu. Tržby automobilky počas januára až marca medziročne oslabili na 34,88 mld. USD z úrovne 36,1 mld. USD.

Trh očakával, že tržby General Motors za prvý štvrťrok budú 35,22 mld. USD. Hodnota akcií automobilky v utorok pred otvorením riadneho obchodovania na americkej burze klesla o 2,8 percenta.

Viac k témam: General Motors (GM)
Zdroj: Webnoviny.sk – Zisk automobilky General Motors stúpol, ale nenaplnil očakávania a jej akcie poklesli © SITA Všetky práva vyhradené.