MOSKVA 6. mája (WebNoviny.sk) – Lietadlo, ktoré po núdzovom pristátí na moskovskom letisku Šeremetievo zachvátil požiar, predtým stratilo po zasiahnutí bleskom rádiové spojenie. Informovali o tom ruské médiá s odvolaním sa na pilota. Nehoda si vyžiadala 41 mŕtvych.

Lietadlo vzlietlo v nedeľu večer počas búrky, bezprostredne na to sa otočilo a po tvrdom núdzovom pristátí začalo horieť. Pilot Denis Evdokimov pre televíziu Zvezda a denník Komsomolskaja Pravda povedal, že „pre úder blesku sme stratili rádiovú komunikáciu„.

Vzlietli sme, dostali sme sa do oblakov so silným krupobitím a v tej chvíli nastalo buchnutie a niečo ako elektrický výboj,“ uviedla pre štátnu televíziu letuška Tatiana Kasatnikova.

Lietadlo Suchoj Superjet 100 ruskej leteckej spoločnosti Aeroflot malo z Moskvy namierené do mesta Murmansk. Na palube bolo 78 ľudí. Z vraku lietadla sa podarilo vybrať obidve čierne skrinky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Núdzové pristátie horiaceho Suchoja Superjet 100 spoločnosti Aeroflot

Viac k témam: letecká spoločnosť Aeroflot, Moskva, núdzové pristátie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pilot a letuška opísali minúty hrôzy v horiacom lietadle spoločnosti Aeroflot © SITA Všetky práva vyhradené.