BRATISLAVA 8. mája (WebNoviny.sk) – Prezident SR Andrej Kiska podpísal vlani 108 zákonov. Na opätovné prerokovanie NR SR ich vrátil 12, pričom jeden parlament prerokoval v tomto roku, 11 zákonov nepodpísal vôbec. Vyplýva to z Návrhu záverečného účtu za rok 2018, ktorý vláda vzala na vedomie.

Jedna udelená milosť

Dokument poskytuje aj štatistické údaje o milostiach. Oddeleniu milostí doručili 1011 podaní, z čoho bolo 517 žiadostí o milosť, 393 podaní súviselo so žiadosťami o milosť – išlo o návrhy či stanoviská.

Na stole mali aj 101 podaní, ktoré neboli žiadosťami o milosť, ale žiadosti o právnu radu. Za minulý rok prezident udelil jednu milosť.

Kiskove pracovné cesty

Záverečný účet informuje aj o pracovných cestách prezidenta. Podľa kancelárie prezidenta išiel Kiska na oficiálne pracovné cesty do Slovinska, Nórska a Lotyšska.

Na pracovné cesty išiel do Poľska, Gruzínska, Južnej Kórey, Belgicka, Českej republiky, Rumunska, Rakúska, Francúzska, Talianska, Vatikánu a USA. Na Slovensku navštívil 34 miest a obcí, napríklad Púchov, Turčianske Teplice, Prešov, Gelnicu, Prakovce či Sobrance a Lednické Rovne.

V kancelárii prezidenta minulý rok pracovalo 82 ľudí vrátane prezidenta. Ich priemerná mesačná mzda bola 2 220,38 eura. Na výšku priemernej mzdy má vplyv viacero faktorov, napríklad to, že skutočný stav zamestnancov bol nižší, ako plánovali.

Viac k témam: prezident Slovenskej republiky, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Kiska vlani podpísal 108 zákonov, záverečný účet informuje aj o jeho pracovných cestách © SITA Všetky práva vyhradené.