gtag('config', 'UA-130501671-1');

WASHINGTON 17. mája (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump predstavil vo štvrtok v Bielom dome nový imigračný plán, ktorý by od základu zmenil systém vydávania takzvaných zelených kariet.

Do USA chce prilákať najšikovnejších ľudí

Ako prezident vyhlásil, chcel by do USA „prilákať tých najšikovnejších“ ľudí a preto by podľa neho mali americké úrady v oveľa vyššej miere ako doteraz posudzovať tie najrôznejšie kvality uchádzačov.

Majiteľmi zelených kariet by sa podľa neho mali stávať najmä výnimoční študenti, profesionáli so skvelou profesnou dráhou a ľudia s vysokým stupňom expertízy.

Diskriminácia talentu a brilantnosti

Súčasný systém vydávania zelených kariet podľa Trumpa berie len veľmi malý ohľad na to, kto vlastne o ne žiada. „Diskriminujeme talent, diskriminujeme brilantnosť! Ale keď toto (prezidentov imigračný plán – pozn. SITA) prijeme, tak ich už diskriminovať nebudeme,“ vyhlásil Trump.

Americký prezident si nie je istý, či sa mu podarí tento plán presadiť v Kongrese. Povedal však, že ak by aj teraz neprešiel cez Snemovňu reprezentantov, ktorú ovládajú demokrati, počká si na ďalšie voľby v roku 2020, po ktorých podľa neho aj túto komoru Kongresu ovládnu republikáni, a predloží svoj návrh znova.

Viac k témam: americký prezident, imigrácia, kongres USA, migrácia, zelená karta
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump predstavil nový imigračný plán, súčasný systém diskriminuje talentovaných ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.