gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 23. mája (WebNoviny.sk) – Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) kúpilo priestory pre svoju novú centrálu za 206-tisíc eur bez DPH.

Agentúre SITA túto informáciu poskytol hovorca hnutia Matúš Bystriansky s tým, že priestory sa nachádzajú v Bratislave na Zámockej ulici neďaleko Národnej rady SR.

Priestory rekonštruujú

„V našom hnutí sme dlhší čas hľadali vhodný priestor, kde by sme mohli umiestniť našu centrálu. Chceme byť bližšie k ľuďom a zároveň aj v blízkosti NR SR, no zohnať priestor na takomto mieste je dnes skôr rarita,“ priblížil hovorca.

Na svoju činnosť OĽaNO doteraz využívalo najmä priestory poslaneckého klubu a poslaneckých kancelárií.

„Nebytový priestor o rozlohe 133 metrov štvorcových hnutie kúpilo od realitnej kancelárie, ktorá bola zároveň jeho predošlým majiteľom. Tešíme sa, že ho budeme môcť verejnosti predstaviť v krátkom čase. V súčasnosti sa priestory rekonštruujú,“ priblížil Bystriansky.

Krok k štandardným stranám

Podľa jeho slov nová centrála hnutia OĽaNO bude priestorom, kde sa chcú stretávať s novinármi, ale aj obyčajnými ľuďmi, s ktorými budú riešiť problémy, ktoré ich trápia.

Na otázku, či sa týmto krokom viac priblížia k štandardným stranám, ktoré majú nielen centrálu, ale aj stranícke štruktúry a vyšší počet členov, Bystriansky dodal, že „hnutie OĽaNO vždy postupovalo podľa platného zákona a tak bude postupovať aj naďalej“.

Viac k témam: OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Opozičné hnutie OĽaNO kúpilo priestory pre svoju centrálu neďaleko parlamentu © SITA Všetky práva vyhradené.