gtag('config', 'UA-130501671-1');

WASHINGTON 23. mája (WebNoviny.sk) – Pentagon vo štvrtok predstaví Bielemu domu plány vyslať až 10-tisíc vojakov do oblasti Blízkeho východu.

Konečné rozhodnutie nepadlo

Týmto krokom chce posilniť svoju obranu proti potenciálnym iránskym hrozbám, uviedli americkí predstavitelia, ktorí si priali zostať v anonymite. V tejto otázke zatiaľ nepadlo konečné rozhodnutie a nie je jasné, či Biely dom schváli vyslanie všetkých požadovaných vojakov alebo iba časť z nich.

Plán nie je reakciou na nešpecifikované hrozby zo strany Iránu, jeho cieľom je posilniť bezpečnosť v regióne. Podľa informácií by malo ísť o obranné jednotky a hovoriť by sa malo aj o raketách Patriot, vyslaní viacerých lodí a zvýšenom úsilí monitorovať Irán.

Stav vyhodnocujú každý deň

K stretnutiu v Bielom dome dochádza uprostred pokračujúceho napätia s Iránom. Akékoľvek vyslanie ďalších vojakov na Blízky východ bude signalizovať názorový posun amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý opakovane zdôrazňoval potrebu obmedziť prítomnosť amerických jednotiek v regióne.

Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo vo štvrtok uviedol, že prezident Trump vyhodnocuje stav jednotiek v regióne „každý deň“.

Viac k témam: americkí vojaci, Pentagon
Zdroj: Webnoviny.sk – Pentagon chce posilniť obranu proti hrozbám Iránu, na Blízky východ zvažuje poslať tisíce vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.