gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 29. mája (WebNoviny.sk) – Utorková rekonštrukcia vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky, ktorú robili policajti v dome zavraždenej dvojice vo Veľkej Mači, poslúžila na potvrdenie alebo vyvrátenie niektorých výpovedí. Pre médiá to v stredu po skončení zasadania Bezpečnostnej rady SR povedal prezident Policajného zboru Milan Lučanský.

Spolieha sa na prácu vyšetrovateľov

Viem, že tam budú ešte ďalšie znalecké dokazovania,“ povedal s tým, že v tomto prípade sa spolieha na prácu vyšetrovateľov.

Toto sa robí, aby sa objasnil skutkový stav, aby sa preukázali tie veci, ktoré sa stali naozaj na tom mieste činu. Sú to štandardné postupy,“ dodal Lučanský.

Na mieste bol prítomný aj Miroslav M.

Polícia v utorok v popoludňajších hodinách vykonala vo Veľkej Mači v okrese Galanta rekonštrukciu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej. Na mieste bol prítomný aj obvinený Miroslav M., ktorý sa podľa medializovaných informácií priznal, že to bol on, kto dvojicu zastrelil.

Pôvodne za strelca vyšetrovatelia považovali obvineného Tomáša Sz. V prípade sú tiež obvinení Zoltán A., Alena Zs. a takisto podnikateľ Marian K., ktorý je považovaný za objednávateľa vraždy.

Investigatívneho novinára a jeho priateľku zastrelili v ich dome 21. februára 2018 vo večerných hodinách.

Viac k témam: vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Rekonštrukcia vraždy Kuciaka podľa Lučanského poslúžila na potvrdenie alebo vyvrátenie výpovedí © SITA Všetky práva vyhradené.