gtag('config', 'UA-130501671-1');

BANSKÁ BYSTRICA 30. mája (WebNoviny.sk) – Odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici vo štvrtok potvrdil nepodmienečný trest odňatia slobody štyri roky a osem mesiacov pre 22-ročného Róberta Šuleka z Hriňovej.

Krátky vzťah

Mladý muž spáchal zločin nedovoleného ozbrojovania a poškodzovania cudzej veci voči bývalej priateľke. Na jej auto umiestnil a odpálil výbušninu za to, že sa s ním rozišla. Skutok sa stal v máji minulého roku v obci Korytárky v okrese Detva.

Šulek sa priatelil so Slavomírou pár mesiacov začiatkom roku 2018. Keď mu o dva roky mladšie dievča oznámilo, že sa s ním rozchádza, hrozil jej, že ak s ním nebude, dá jej na auto bombu. Urobil tak 19. mája nadránom.

Pri výbuchu sa nikto nezranil, ale na aute Audi A3 vznikla škoda 3 541 eur. Škoda 141 eur vznikla aj na dome príbuzných, u ktorých dievčina prechodne bývala, pretože pri explózii časť výbušniny zasiahla jeho fasádu.

Trikrát trestaný

Šulek na súde vyhlásil, že je nevinný a odmietol vypovedať. Okresný súd vo Zvolene ho uznal za vinného na základe výpovede Slavomíry a ďalších svedkov a iných dôkazov. Trest mu uložil na dolnej hranici trestnej sadzby. Priťažilo mu, že už bol v minulosti trikrát trestaný.

Polícia urobila u neho doma prehliadku, ale žiadne výbušniny nenašla. Policajný pes sa však zastavil pri skrini, v ktorej Šulek mal výbušniny a ukazoval ich priateľke.

Odvolací senát neuznal Šulekovo tvrdenie, že je nevinný a prvostupňový verdikt potvrdil. Predseda senátu hneď aj nariadil výkon trestu. Šulek si ho odpyká v ústave so stredným stupňom stráženia.

Viac k témam: Krajský súd Banská Bystrica
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladý muž dostal košom od priateľky, za bombovú pomstu ho súd poslal do väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.