gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 30. mája (WebNoviny.sk) – Medzivládnu dohodu o urovnaní starého dlhu vo štvrtok podpísal premiér Peter Pellegrini so svoju srbskou kolegyňou Anou Brnabić. Premiér o tom informuje na svojom facebookovom profile.

Podpisom dohody sa podľa Pellegriniho uzavrela posledná otvorená otázka vo vzájomných vzťahoch, ktorá pochádzala ešte z čias Československa a Juhoslávie.

„Suma viac ako šesť miliónov eur, ktoré Slovensko získa, pôjde na podporu Slovákov žijúcich v zahraničí,“ uvádza sa v statuse. Pellegriniho počas jeho jednodňovej návštevy prijal aj prezident Aleksandar Vučić.

Predsedovia vlád diskutovali aj o nových projektoch v oblasti obchodu, inovácií a regionálnej spolupráce. Skonštatoval, že slovensko-srbské vzťahy sú vynikajúce a ekonomické väzby sa zintenzívňujú. Pellegrini okrem toho potvrdil aj plnú podporu Slovenska pre srbské integračné snahy o vstup do EÚ.

Viac k témam: premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Pellegrini urovnal so Srbskom starý dlh, peniaze pôjdu na podporu Slovákov v zahraničí © SITA Všetky práva vyhradené.