gtag('config', 'UA-130501671-1');

SAN SALVADOR 30. mája (Webnoviny.sk) – Pri pobreží Salvádoru udrelo vo štvrtok ráno silné zemetrasenie, v dôsledku ktorého úrady varujú pred menšími vlnami cunami. Geologická služba Spojených štátov (USGS) stanovila jeho predbežné magnitúdo na 6,6.

Varovali pred cunami

Epicentrum zemetrasenia sa nachádzalo 28 kilometrov juho-juhovýchodne od mesta La Libertad na pobreží Pacifiku. Otrasy vychádzali z hĺbky 65 kilometrov.

Salvádorské ministerstvo životného prostredia a prírodných zdrojov na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter varovalo pred možnými vlnami cunami a upozornilo obyvateľov, aby počas ďalších štyroch hodín nechodili k Tichému oceánu.

Nasledovalo sedem ďalších otrasov

Pozdĺž pobrežia krajiny sa môže jeho hladina zvýšiť až o 30 centimetrov. Ako tiež rezort uviedol, po zemetrasení nasledovalo sedem ďalších otrasov, ktoré mali magnitúdo medzi 4,1 a 5.

Zemetrasenie bolo značne cítiť aj v hlavnom meste San Salvador. V niektorých oblastiach sú výpadky prúdu. Hasiči, ktorí monitorujú viaceré oblasti, zatiaľ nehlásia škody ani zranených. Na pobreží z preventívnych dôvodov zrušili vyučovanie.

Viac k témam: cunami, zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri pobreží Salvádoru udrelo silné zemetrasenie, úrady varujú pred cunami © SITA Všetky práva vyhradené.