gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 30. mája (WebNoviny.sk) – Pre kontrolou sociálneho pracovníka u novinárky Moniky Tódovej zvolala predsedníčka Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny Anna Verešová (OĽaNO) na pondelok mimoriadny výbor.

Porušenie práv občanov

Ako agentúru SITA informoval hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky, mimoriadne rokovanie výboru súvisí s informáciou o zapojení vedúceho zamestnanca Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny do sledovania novinárov.

„Zdá sa veľmi pravdepodobné, že kontrolu sociálneho pracovníka u známej novinárky v roku 2017 si v skutočnosti cez štátny úrad zabezpečoval Marián K., ktorý je obvinený z objednávky vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. V tomto prípade išlo o evidentné porušenie práv občanov. Upozorňovali sme na to už pred dvomi rokmi, kedy sa táto kauza ‚náhodnej‘ kontroly u novinárky stala,“ objasnila dôvod zvolania mimoriadneho výboru Verešová.

Pozvali Richtera aj Valentoviča

Na rokovanie výboru poslankyňa Verešová pozvala ministra práce Jána Richtera a generálneho riaditeľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Mariána Valentoviča.

„Od ministra Richtera žiadame vysvetlenie, ako je možné, že do sledovania novinárov bol zapojený vedúci zamestnanec Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny. Ďalej žiadame podanie informácií o opatreniach v kontrolnom systéme prijatých po tejto kauze z roku 2017 a tiež informácie o vyhodnotení systému, podľa ktorého sú rodičia detí od troch rokov povinní hlásiť štátu poskytovateľa starostlivosti o dieťa a každú zmenu v starostlivosti,“ dodala.

Viac k témam: OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Výbor NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Verešová zvolala mimoriadny výbor, dôvodom je kontrola sociálneho pracovníka u novinárky © SITA Všetky práva vyhradené.