BRATISLAVA 4. júna (WebNoviny.sk) – Francúzsky súd poslal na dva roky za mreže imáma, ktorý pomáhal migrantom dostať sa cez Lamanšský prieliv v nafukovacích člnoch.

Tridsaťdeväťročného Iránčana obvinili z organizovania niekoľkých ciest z Francúzska do Veľkej Británie. Pred súd sa pritom postavil aj 29-ročný Senegalčan, ktorý navštevoval mešitu, kde pôsobil nemenovaný imám. Dostal deväť mesiacov za mrežami.

Odsúdený imám po vypočutí trestu omdlel. Podľa francúzskych novín Le Figaro sa muži priznali, že od decembra 2018 do apríla 2019 kúpili sedem člnov. Zatkli ich v apríli. Prokuratúra uviedla, že v dome imáma našli tri motory, dva člny a záchranné vesty.

Muž uviedol, že člny kúpil v Deulemonte pre istého Kamala. Podľa polície bol imám v kontakte s organizovanou skupinou. Obaja odsúdení muži vyhlásili, že až neskôr si uvedomili, na čo použijú člny. Prokuratúra ich vyjadreniam však neuverila.

Viac k témam: imigranti, migranti, súdy, utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Odsúdili imáma, ktorý pomáhal migrantom a za mreže ide aj 29-ročný muž © SITA Všetky práva vyhradené.