gtag('config', 'UA-130501671-1');

27.6.2019 (Webnoviny.sk) – Česká vláda premiéra Andreja Babiša prežila hlasovanie o vyslovení nedôvery v parlamente pre dotácie z Európskej únie jeho bývalej spoločnosti Agrofert.

Za nedôveru 85 poslancov

Po viac ako 17-hodinovom rokovaní dolnej komory parlamentu za nedôveru hlasovalo vo štvrtok ráno 85 poslancov a rovnaký počet hlasoval proti.

Dvanásti sa zdržali hlasovania a 18 nebolo prítomných. Na vyslovenie nedôvery vláde bolo potrebných minimálne 101 hlasov z celkového počtu 200 poslancov.

Audity Európskej únie

Ako informuje spravodajský portál Novinky.cz, proti vysloveniu nedôvery hlasovali poslanci z vládnych strán ANO a ČSSD. Komunisti, ktorí vládu tolerujú, sa zdržali hlasovania. Vyslovenie nedôvery vláde podporili poslanci strán ODS, Piráti, SPD, KDU-ČSL, TOP 09 a hnutia STAN.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protest iniciatívy Milion chvilek pro demokracii v Prahe na Letnej

Opozícia požiadala o hlasovanie o nedôvere po tom, čo predbežné audity Európskej únie určili, že je Babiš stále v konflikte záujmov. Opozíciu povzbudili nedávne masové protesty, na ktorých demonštranti vyzývali na rezignáciu Babiša. Premiér konflikt záujmov popiera.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.novinky.cz.

Viac k témam: český premiér
Zdroj: Webnoviny.sk – Babišova vláda prežila hlasovanie o vyslovení nedôvery, rokovanie trvalo viac ako 17 hodín © SITA Všetky práva vyhradené.