gtag('config', 'UA-130501671-1');

27.6.2019 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump sa v stredu vyjadril k fotografii utopeného migranta a jeho dcéry smerujúcich do USA na brehu rieky Rio Grande, ktorá vyvolala pozornosť na celom svete.

„Je to strašné,“ povedal k snímke americký prezident, a dodal, že utopený migrant bol „podľa všetkého perfektný človek“.

Trumpove protiimigračné zákony

Zároveň však za tieto úmrtia podľa Trumpa môže Demokratická strana, a síce preto, lebo odmieta podporiť jeho protiimigračné zákony, ktoré by podľa prezidentovej mienke takýmto úmrtiam zabránili.

Fotografia, ktorá sa v utorok a v stredu objavila postupne vo väčšine svetových mienkotvorných médií, zobrazuje mŕtve telá Oscara Alberta Martíneza Ramíreza zo Salvádoru a jeho dvojročnej dcéry, ktorá ho objíma ručičkou okolo krku.

Fotka „chlapčeka na pláži“

K fotografii sa už pred Trumpom vyjadril napríklad pápež František či líderka Demokratickej strany Nancy Pelosiová.

Médiá snímku prirovnávajú k známej fotografii „chlapčeka na pláži“ z roku 2015. Tá zobrazuje mŕtve telo trojročného kurdského chlapčeka Alana Kurdiho, ktoré vyplavilo more na breh.

Práve po zhliadnutí tejto fotografie údajne nemecká kancelárka Angela Merkelová, ktorá bola dovtedy odporkyňou migrácie, prehodnotila svoj postoj a otvorila v roku 2015 nemecké hranice pre utečencov.

Viac k témam: americký prezident, hranica USA – Mexiko, imigranti, migranti, utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Trump sa vyjadril k fotografii utopeného migranta s dcérkou © SITA Všetky práva vyhradené.