gtag('config', 'UA-130501671-1');

1.7.2019 (Webnoviny.sk) – Polish Enterprise Fund VII (PEF VII), private equity fond spravovaný Enterprise Investors (EI), oznámil podpis zmluvy o predaji spoločnosti 3S, poskytovateľa služieb v segmente datacentier a sieťovej infraštruktúry na báze optických vlákien pre B2B klientov, spoločnosti P4, ktorá patrí medzi popredných telekomunikačných operátorov v Poľsku.

Hodnota transakcie je 96 miliónov eur;
Transakcia podlieha schváleniu protimonopolného úradu.

Spoločnosť 3S vlastní a prevádzkuje prvotriednu, 3800 km dlhú sieť optických vlákien, prepojenú s geograficky diverzifikovanou skupinou data centier kategórie Tier 3. Spoločnosť pôsobí v rýchlo rastúcom segmente a ponúka na mieru pripravované telekomunikačné riešenia zahŕňajúce interne vyvíjané cloudové služby pre viac ako 2800 B2B klientov v Poľsku. Zamestnáva viac ako 250 ľudí. V roku 2015 kúpili Enterprise Investors 76% podiel v spoločnosti za 21 miliónov eur. V roku 2018 vytvorila spoločnosť 3S tržby vo výške 20 miliónov eur.

„3S je na dobrej ceste benefitovať z rastúceho dopytu po dátových službách a potrebe vysokorýchlostných sietí v metropolitných oblastiach Poľska. Spoločnosť má rozsiahle skúsenosti v servisovaní B2B klientov a skúsený manažérsky tím je dostatočne vybavený na dosiahnutie rastu spoločnosti pod novým majiteľom. Som presvedčený, že 3S významne doplní ponuku spoločnosti P4,“ povedal Rafał Bator, partner Enterprise Investors zodpovedný za investíciu.

Enterprise Investors je jednou z najväčších private equity spoločností v strednej a východnej Európe. Od svojho vzniku v roku 1990 vytvorila spoločnosť deväť fondov s celkovou hodnotou presahujúcou 2,5 mld. eur. Tieto fondy doteraz investovali 1,9 mld. eur do 143 spoločností z rôznych odvetví a ukončili 130 investícií v objeme 3,8 mld. eur.

Inzercia

Viac k témam: B2B, Enterprise Investors, Polish Enterprise Fund VII, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Enterprise Investors predáva spoločnosť 3S spoločnosti P4 © SITA Všetky práva vyhradené.