gtag('config', 'UA-130501671-1');

3.7.2019 (Webnoviny.sk) – Požiar hlbokomorskej ponorky ruského námorníctva, ktorý si v pondelok vyžiadal 14 obetí na životoch, niektorí námorníci prežili. Oznámil to ruský minister obrany Sergej Šojgu, počet preživších ale neuviedol.

Šojgu v stredu na námornej základni v meste Severomorsk v Murmanskej oblasti ocenil posádku za jej „hrdinský čin„, pretože obetovala svoje životy, aby zachránila civilného experta a plavidlo po tom, čo vypukol požiar. Žiadne detaily ale neuviedol.

Ministerstvo obrany informovalo, že námorníkov zabili toxické splodiny z požiaru. Koľko sa ich v tom čase na palube nachádzalo, ale nie je známe. Požiar vypukol, keď plavidlo vykonávalo merania v ruských teritoriálnych vodách v Barentsovom mori. Príčina vzniku požiaru je predmetom vyšetrovania.

Požiar bol najsmrteľnejším námorným incidentom v Rusku od roku 2008, keď sa pri testovaní jadrovej ponorky Nerpa spustil hasiaci systém, v dôsledku čoho zomrelo 20 ľudí.

Viac k témam: ponorka
Zdroj: Webnoviny.sk – Požiar ruskej ponorky niektorí námorníci prežili, minister ocenil posádku za jej hrdinský čin © SITA Všetky práva vyhradené.