gtag('config', 'UA-130501671-1');

4.7.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenská europoslankyňa Monika Beňová je novou členkou predsedníctva Európskeho parlamentu. Europoslanci si po stredajšej voľbe nového predsedu a podpredsedov vo štvrtok v tajnej voľbe volili aj piatich kvestorov.

O jej portfóliu budú hlasovať

Tí sa stanú súčasťou nového predsedníctva Európskeho parlamentu. Jednou zo zvolených kvestoriek sa na nasledujúce dva a polročné obdobie stala aj slovenská poslankyňa Monika Beňová. Agentúru SITA informovala samotná europoslankyňa.

„Prejavenú dôveru si skutočne veľmi vážim, získať druhý najvyšší počet hlasov je česť a zároveň výzva. Mám tiež veľkú radosť, že sa mi dostalo aj podpory z iných frakcií,“ uviedla europoslankyňa Monika Beňová.

O jej portfóliu, s ním súvisiacej zodpovednosti a oblasti, ktorej sa bude v nadchádzajúcom období venovať, by sa malo rokovať v nasledujúcom týždni.

Administratívne a finančné záležitosti

Moniku Beňovú nominovala sociálno-demokratická frakcia. Kvestori majú vo svojej kompetencii predovšetkým administratívne a finančné záležitosti týkajúce sa poslancov Európskeho parlamentu.

Môžu predkladať návrhy na prepracovanie, či doplnenie textov v pôsobnosti predsedníctva Európskeho parlamentu. Zároveň disponujú poradným hlasom pri hlasovaní predsedníctva.

Predsedom europarlamentu je Talian David Maria Sassoli. Vo funkcii nahradil Antonia Tajaniho.

Viac k témam: Európsky parlament (EP)
Zdroj: Webnoviny.sk – Monika Beňová je novou členkou predsedníctva europarlamentu, získala druhý najvyšší počet hlasov © SITA Všetky práva vyhradené.