Ak si neviete predstaviť svoj život bez lovu, termokamera je spolu s kvalitnou poľovníckou výbavou pre vás to najlepšie riešenie.

Samotný názov hovorí za všetko. Toto zariadenie je určené na pozorovanie predmetov emitujúcich tepelné alebo infračervené žiarenie, neviditeľné pre ľudské oko. Čo všetko by ste mali o ňom ešte vedieť?

Situácia pod kontrolou

Takéto zariadenie je ideálne na nočné sledovanie. Koniec koncov, tepelný obraz sa prenáša priamo na obrazovku, ktorá je pokrytá látkou citlivou na svetlo. Takéto zariadenie preto poskytne lovcovi úplnú kontrolu nad obeťou, a to aj v úplnej tme.

Používanie špeciálnej termokamery pri love je know-how, vďaka ktorému je proces sledovania zvierat a vtákov zaujímavejší a efektívnejší. Zariadenie umožňuje identifikovať „horúce miesta“ vo vesmíre, to znamená monitorovať objekty, ktoré vyžarujú infračervené (tepelné) žiarenie.

Klasifikácia termovízií pre poľovníctvo

Moderný trh s týmto špeciálnym vybavením disponuje niekoľkými druhmi. Termovízne kamery na lov sa líšia cenou, technickými vlastnosťami, prevádzkovými schopnosťami a konfiguráciou.

Pozorovacia termokamera na lov môže byť monokulárna alebo binokulárna. Prvá možnosť víťazí v kompaktnosti a druhá je ideálna na pozorovanie „oboma očami“, keď je úlohou skúmať veľké oblasti na veľkú vzdialenosť.

Kombinovaná termokamera na lov kombinuje niekoľko funkcií. Takéto zariadenie rozpoznáva tepelné „škvrny“, možno ho použiť ako zariadenie na nočné videnie, zreteľne zvýrazní malé detaily. Zariadenie pracuje v niekoľkých režimoch, ktoré sa v prípade potreby rýchlo prepnú.

Termovízne kamery sú obľúbené u poľovníkov, ktorí chcú oslobodiť svoje ruky od prebytočných kíl iných pozorovacích zariadení. Špeciálne „okuliare“ sú praktické v tom, že vám umožňujú objavovať územie voľným pohybom.

Tak sa o tom s modernou Pulsar Helion termokamerou presvedčte.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com