Svadba je oslavou dvoch zamilovaných sŕdc, ktoré odteraz a navždy budú biť v spoločnom rytme. Táto udalosť je naozaj veľmi dôležitá, ale príprava na ňu je dosť náročná. Napriek tomu, že predsvadobné starosti sú príjemné a vzrušujúce, niektoré chvíle si stále vyžadujú maximálnu koncentráciu pozornosti. A hovoríme, samozrejme, o výbere hlavného symbolu manželstva – svadobných prsteňov.

Svadobné prstene sú šperkom, ktorý budú mladomanželia nosiť každý deň, preto pri výbere doplnku musíte brať ohľad na každý detail.

Výber kovu svadobných obrúčok

Budúci manželia si tradične vyberajú tieto prstene vyrobené z ušľachtilého zlata. Popularita tohto kovu je spôsobená relatívne nízkymi nákladmi na materiál, atraktívnym vzhľadom a dobrými fyzikálnymi vlastnosťami. Výrobky zo zlata sú odolné proti deformácii, dlho si zachovávajú pôvodný lesklý lesk a zriedka spôsobujú alergické reakcie.

Samozrejme, takýto kov a šperk musíte hľadať a vyberať len v tom najlepšom zlatníctve.

Správna veľkosť novej obrúčky

Úzky alebo široký svadobný prsteň je vecou vkusu a osobných preferencií. Odborníci odporúčajú majiteľom dlhých, tenkých prstov zvoliť úzke modely prsteňov so šírkou 2,5 – 3,5 milimetra. To platí najmä pre dievčatá, ktoré plánujú nosiť svadobný prsteň so zásnubným prsteňom. Na hrubých prstoch najlepšie vyzerajú modely so šírkou 7-8 milimetrov a šírka priemerných prsteňov je 4,5-6 milimetrov. Hlavnou charakteristikou, na ktorú sa musíte zamerať pri výbere hrúbky výrobkov, je pohodlie.

Okrem šírky myslite aj na správny priemer novej obrúčky, ktorá by vám mala pohodlne na prste sedieť počas celého dňa.

Profil svadobného prsteňa

Pohodlné nasadenie svadobných obrúčok zaisťuje aj profil produktu – tvar produktu v priereze. V poslednej dobe sú obzvlášť populárne šperky s profilom „Comfort fit“. Vďaka zaoblenému vnútornému povrchu sa prsteň nebude zarezávať do prsta, čo je ideálne pre každodenné nosenie.

Nezabudnite pritom zohľadniť váš štýl a určite si vyberiete to najlepšie, čo vám bude po celý život pripomínať manželský sľúb vernosti.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com