gtag('config', 'UA-130501671-1');

Ešte pár mesiacov dozadu sme sa z dôvodu možného nakazenia kvôli nim obmedzovali v osobnom kontakte, no pritom si vôbec neuvedomujeme, že takmer každý jeden deň, hodinu a minútu všade okolo nás neustále sú. Baktérie a vírusy sa môžu zmeniť na nebezpečné najmä pre ľudí s oslabenou imunitou. Preto treba ich výskyt čo najviac eliminovať.

Vírusy, baktérie a plesne sa nachádzajú na všetkých povrchoch v našom okolí. Väčšina z týchto mikroorganizmov nie je pre zdravých ľudí nebezpečná, ako sme už ale spomínali, ľuďom s oslabenou imunitou a alergiami môžu spôsobiť poriadne problémy. Najlepším riešením je preto dôkladné čistenie nášho okolia.

Vhodná povrchová dezinfekcia nebezpečné patogény usmrtí a zabráni ich prenosu na telo a jeho následné ohrozenie.

Najviac ohrozené miesta v dome

Kúpeľňa sa považuje za obzvlášť kritický zdroj choroboplodných zárodkov. Patogény sa tu môžu i ľahšie šíriť cez zvyšky špinavej vody v umývadle, v sprche alebo na toalete. Podľa vedcov je to spôsobené tým, že choroboplodné zárodky sa zvyčajne šíria kvapôčkami a aerosólmi.

Vedeli ste ale, že pomerne veľkým zdrojom baktérií a vírusov sú napríklad kabelky, mobily, klávesnica a myš počítača, kuchynské utierky alebo dosky na krájanie? A čo oblečenie, v ktorom trávite celý deň a na rôznych miestach, kde sa výskyt baktérií a vírusov ešte zvyšuje?

Po príchode z práce alebo školy sa treba doma preto radšej prezliecť a pravidelne využívať na hygienu odevov kvalitnú Miele práčku. Rovnako však treba dbať aj na ostatné povrchy a materiály, s ktorými prichádzate doma alebo v práci najčastejšie do kontaktu.

Zbavte sa hrozby pomocou moderného Miele vysávača

Samozrejme, pomerne veľkým rizikom nákazy je aj podlaha, ktorú ale rovnako ako všetky iné povrchy môžete udržiavať v čistom stave. S hygienou oblečenia si poradí práčka, v prípade podlahy sú ideálne vysávače.

Vysávače sú nielen účinné pri čistení prachu a zbavovaní sa alergénov z podlahy, ale aj jednoduché na používanie, šetria čas a energiu. Sú vybavené sacími motormi a dnes už aj špeciálnymi HEPA filtrami na nasávanie nečistôt a prachu. Aj vďaka modernému Miele vysávaču sa tak môžete zbaviť rizika veľmi jednoducho a rýchlo.

Zdroj obrázka:Popel Arseniy/Shutterstock.com