gtag('config', 'UA-130501671-1');

23.9.2023 (SITA.sk) – Nórska polícia zatkla niekdajšieho vysoko postaveného člena žoldnierskej Wagnerovej skupiny Andreja Medvedeva z pokusu o nelegálne prekročenie hraníc späť do Ruska po tom, čo začiatkom tohto roka požiadal o azyl v Nórsku.

Ako referuje web news.sky.com, v sobotu to potvrdil Medvedevov právnik.

Rozprával o svojich skúsenostiach

Medvedev, ktorému sa v januári podarilo ujsť z Ruska cez arktickú hranicu s Nórskom, porozprával o svojom úteku pod paľbou ruských stráží. Podelil sa taktiež o svoje skúsenosti zo služby vo Wagnerovej skupine počas bojov na Ukrajine.

Nórska polícia v piatok neskoro večer vydala vyhlásenie, v ktorom naznačuje zatknutie muža vo veku približne 20 rokov za pokus o nezákonné prekročenie ruských hraníc, pričom nezverejnila jeho totožnosť.

Má to byť nedorozumenie

Miestny policajt vo Finnmarku odmietol poskytnúť podrobnosti o zatknutej osobe.

Právnik Medvedeva v Nórsku Brynjulf Risnes uviedol, že zatknutie jeho klienta vyplynulo z nedorozumenia.

„Bol tam hore, aby zistil, či dokáže nájsť miesto, kadiaľ v januári prešiel do Nórska. Zastavili ho, keď sedel v taxíku. Nikdy nebol blízko hraníc… Nikdy nebolo jeho úmyslom prekročiť hranice do Ruska,“ povedal Risnes.

Viac k témam: wagnerovci
Zdroj: SITA.sk – Bývalého veliteľa z Wagnerovej skupiny zatkli v Nórsku pre pokus o nelegálne prekročenie hraníc do Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.