gtag('config', 'UA-130501671-1');

Športové výkony nerozhýbaného tela môžu končiť  boľavým natiahnutým svalov, modrinou, či opuchom. V takýchto prípadoch pomôžu chladivé a hrejivé obklady. Často lovíme v mrazničke hrášok, pretože sa dokáže prispôsobiť krivkám tela aj v mrazenom stave. Presne túto vlastnosť má aj gélový obklad.

Na rýchle zbohom opuchom, pomliaždeninám, tenisovému lakťu či migrénam možno použiť špeciálny gélový vankúš Cosmos z lekárne. Vankúšik stačí dať na dve hodiny do mrazničky a chladivý obklad je na svete. Nemajte obavy, nebude z neho studená tehla. Vďaka špeciálnej gélovej náplni zostáva pružný až do teploty -18 °C, aby sa dokázal dobre prispôsobiť krivkám tela. V mrazničke ho môžu mať aj nešportové typy. Pohotovo poslúži na zastavenie krvácania z nosa, zmiernenie bolesti pri bodnutí hmyzu, pri horúčke, drobnej popálenine či bolestiach zubov.

Okrem chladenia dokáže gélový vankúšik aj spoľahlivo zahrievať. Uľaví od bolesti chrbta, svalov, reumatických bolestí či celkového napätia. Zohriať sa dá vložením do horúcej vody (max. 80 °C) na 5 minút alebo v mikrovlnnej rúre po dobu jednej minúty pri výkone 500 W. Aby horúci vankúšik nepoškodil pokožku, vkladá sa do pribaleného textilného návleku.