gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 16. apríla (WebNoviny.sk) – Zatknutie bývalého vysokého manažéra Slovenských elektrární pre podozrenie z miliónových podvodov je mementom pre všetkých akcionárov. Uviedol to na utorňajšej tlačovej besede premiér Peter Pellegrini.

NAKA zadržala Taliana na letisku

„Chcem povedať, že to veľmi vítam a zatknutie takéhoto vysokého predstaviteľa Slovenských elektrární, respektíve talianskeho akcionára, si myslím, že by mohlo byť dobrým mementom, a nech sa na to dobre pozerajú tí, ktorí riadia Slovenské elektrárne, nech sa na to dobre pozerajú tí, ktorí zastupujú akcionára v Slovenských elektrárňach. Odkazujem im, že ak sa rovnako nezodpovedne správajú aj k dostavbe jadrovej elektrárne v Mochovciach, respektíve tunelujú pri jej dostavbe Slovenské elektrárne, tak urobím všetko preto, aby skončili rovnako, ako skončil ten pán na bratislavskom letisku,“ zdôraznil predseda vlády.

Tím národnej jednotky finančnej polícii Národnej kriminálnej agentúry v pondelok zadržal na letisku Taliana pre miliónové podvody. Muža zadržali po prílete z Milána priamo na letisku v Bratislave. Obvinili ho trestného činu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku v Slovenských elektrárňach so škodou 25 miliónov eur.

Zodpovední za dostavbu Mochoviec

Predseda vlády povedal, že zatknutie pravdepodobne nesúvisí s aktuálnym manažovaním elektrární, ale s minulosťou. „Bol to nie hocijaký taliansky občan. Bol to myslím jeden z generálnych riaditeľov a významných predstaviteľov Slovenských elektrární. Je podozrenie, že boli tunelované Slovenské elektrárne, respektíve boli preplácané peniaze za výkony, ktoré sa buď vykonali raz a boli zaplatené trikrát, alebo sa zaplatilo niečo, čo nebolo vykonané vôbec. Ja detaily presne neviem,“ povedal premiér.

Dodal, že ide o veľmi silný odkaz všetkým, ktorí dnes v Slovenských elektrárňach pracujú, narábajú so stovkami miliónov eur a sú zodpovední za to, ako nakoniec výstavba jadrovej elektrárne v Mochovciach dopadne. „Skončia rovnako ako ten pán na letisku. Na Slovensku nerozlišujeme, kto je kto, skade je a aké má známosti,“ uzavrel Pellegrini.

Vyšetrovateľ špecializovaného tímu národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry vzniesol obvinenie voči dvom občanom Talianska, konkrétne P. R. a N. C. za spáchanie obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Ako ďalej polícia informovala na sociálnej sieti, v čase spáchania skutku išlo o čelných predstaviteľov spoločnosti Slovenské elektrárne.

Viac k témam: premiér Slovenskej republiky, Slovenské elektrárne
Zdroj: Webnoviny.sk – Zatknutie exšéfa Slovenských elektrární je podľa Pellegriniho mementom pre všetkých akcionárov © SITA Všetky práva vyhradené.