gtag('config', 'UA-130501671-1');

2.7.2019 (Webnoviny.sk) – Tisícky hasičov a vojakov bojujú s veľkým lesným požiarom, ktorý sa rozhorel v oblasti bývalého vojenského cvičiska na severe Nemecka.

Miestni predstavitelia v utorok potvrdili, že požiar pri Lübtheene, asi 170 kilometrov severozápadne od Berlína, je najväčším v histórii Meklenburska-Predpomoranska.

Do boja nasadili aj vrtuľníky

Plamene vyčíňajú už na 600 hektároch lesov a ďalšieho porastu. Keďže sa tam stále nachádza množstvo munície, je hasenie veľmi obtiažne, uviedol krajinský minister životného prostredia Till Backhaus.

Armáda nasadila do boja s plameňmi vrtuľníky. Požiar sa po týždňoch sucha drží najmä pri zemi, niekde však už siaha až ku korunám stromov.

Zápach z požiaru je cítiť až v Berlíne

Dymové splodiny z požiaru dorazili už aj do Brandenburska a Sasko-Anhaltska. Úrady tam ľudí vyzvali, aby si nechali okná a dvere na domoch zatvorené.

Zápach z požiaru je cítiť až v Berlíne. Hasiči v nemeckej metropole v pondelok uviedli, že „zápach je obťažujúci, ale nie je nebezpečný„.

Viac k témam: hasiči, lesný požiar, vrtuľník
Zdroj: Webnoviny.sk – S veľkým lesným požiarom pri Lübtheene bojujú tisícky hasičov, s hasením pomáhajú aj vrtuľníky © SITA Všetky práva vyhradené.