gtag('config', 'UA-130501671-1');

Aj vás láka príchod leta na výber luxusnej dovolenky v exotickom rezorte, pretože vaše unavené a ubolené telo to bez oddychu nedáva? V tom prípade nemusíte míňať peniaze na drahú exotiku na druhom konci sveta, ale využiť na kompletné zotavenie organizmu výhody vodoliečby v našich termálnych kúpeľoch.

Aplikovať priaznivé účinky teplej termálnej vody na terapiu nie je žiadnou modernou procedúrou. V skutočnosti sa vykonáva už stovky rokov a stále tvorí neoddeliteľnú súčasť praxe tradičnej medicíny. Napriek tomu mnohí z nás nepoznajú pojem vodoliečba a ako presne môže tento proces prospieť nášmu zdraviu a pohode.

Ak teda patríte do tejto skupiny aj vy a zaujala vás ponuka príjemného relaxu s využitím blahodarných účinkov termálnej vody, máme pre vás niekoľko výhod vodoliečby, o ktorých sa  môžete presvedčiť na luxusnom kúpeľnom pobyte v Turčianskych Tepliciach a zabudnúť tak na časovo i finančne náročnú a komplikovanú dovolenku pri mori.

Znižuje svalové napätie a zmierňuje bolesť

Beztiažový stav, ktorý pocítite pod vodou, uvoľňuje napätie v končatinách, podporuje boľavé svaly a uľahčuje pohyb v porovnaní so stavom na súši. Okrem toho správna vodoliečba stimuluje uvoľňovanie endorfínov a pôsobí ako prirodzený prostriedok proti bolesti, ktorý ďalej znižuje bolesť svalov. Začlenenie tejto procedúry do vašej  fitness dovolenky je teda skvelý spôsob, ako sa zregenerovať po celodennom tréningu.

Rehabilituje poranené svaly

Ponorenie do teplej alebo horúcej vody zvyšuje telesnú teplotu, zvyšuje prietok krvi okolo obehového systému a tým zmierňuje bolesť. Zlepšená cirkulácia zase pomôže pri hojení poranených tkanív a rehabilitácii poškodených svalov či kĺbov.

Posilňuje imunitný systém

Zvýšený prietok krvi a cirkulácia bielych krviniek v tele umožňuje aj to, aby sa lymfa (tekutina imunitného systému, ktorá pomáha zhromažďovať a zbavovať sa nežiaducich látok z tela) pohybovala telom efektívnejšie, a tak posilňovala imunitný systém a pomáhala bojovať proti prechladnutiu a chorobám.

Podporuje detoxikáciu

Sauny a parné miestnosti vyvolávajú značné potenie, čo je hlavný spôsob, ako v tele eliminovať toxíny. Vyplavte preto nečistoty a toxíny cez pokožku na detoxikačnej dovolenke a prispejte k prečisteniu tela.

Zmierňuje stres

Vodoliečbu možno efektívne využiť na  dovolenke bez stresu  tým, že pomáha znižovať krvný tlak spôsobený stresom. Môže tiež spomaliť reakciu tela na úzkosť a uvoľniť endorfíny, vďaka čomu sa vodoliečba stáva prirodzeným bojovníkom proti stresu.

A ak sa o týchto a iných výhodách vodoliečby chcete presvedčiť na vlastnej koži, návšteva termálnych Kúpeľov Turčianske Teplice vám vytvorí na takýto uzdravujúci relax ideálne podmienky.

 

Zdroj obrázka:fotohunter/Shutterstock.com